Beznádejne chorí pacienti od nej odchádzajú s úsmevom: Aj najväčší smútok premení na radosť!

Pre správne prehrávanie videí potrebujete mať nainštalovaný Adobe® FLASH PLAYER. Prosím kliknite na ikonku pre spustenie inštalácie.

Stiahnuť flash player

Dôležité upozornenie:
Po stiahnutí inštalačného súboru, skôr ako ho spustíte zatvorte všetky okná Vášho prehliadača. Ak máte prehliadač Mozilla Firefox, zatvorte aj okno so zoznamom sťahovaných súborov, ak ho máte otvorené.

Po inštalácií sa zmeny prejavia až po zatvorení všetkých okien Vášho prehliadača a opätovnom spustení.

V poslednom Inkognite sa nám predstavila pani Ivanka Kazíková. Sympatická dáma je pokračovateľka rodinnej tradície a vyrába umelé oči pre pacientov, ktorí z rôznych zdravotných dôvodov prišli nielen o zrak, ale aj o oči. Umelé očné implantáty zhotovuje z rovnakého materiálu, aký poznáme pri výrobe zubov, čiže akrylu. Každé jedno oko je originál a pasuje len na konkrétneho pacienta. Tie, čo nepasovali, dokonca podarovala našim hádačom, keďže aj im padli do oka.

Ivanka má však oveľa náročnejšiu úlohu, než sa zdá. Pacienti totiž často znášajú fakt, že namiesto vlastných očí majú len umelé, veľmi ťažko. Vtedy vystúpi z roly výrobkyne implantátov do roly psychológa a snaží sa všetkých psychicky podporiť. „Musia si uvedomiť, že tá diagnóza, ktorá im to spôsobila, bola oveľa horšia oproti tejto chybe. Môžu byť radi, že ďalej žijú, hoci len s umelým okom,“ hovorí Ivanka. Aj v zdanlivo smutnej práci tak zažívajú veselé chvíle každý deň. Jednu z nich nám dokonca aj prezradila: „K otcovi prišla nová pacientka, bola vystresovaná a oproti môjmu otcovi. Posadila sa a padli jej gate úplne na zem. A on kuká a hovorí: ‚Pani, ale tu nie ste na gynekológii.‛ Ona sa tak uvoľnila, že všetko potom zobrala úplne perfektne.“ 

Sledujte premiérové Inkognito opäť zajtra o 21:15 na JOJke!

Ďakujeme za vaše názory

Fotka