Oproti kolegom má farárka množstvo výhod: Jediná žena, ktorá dostane mužov z krčmy!

Pre správne prehrávanie videí potrebujete mať nainštalovaný Adobe® FLASH PLAYER. Prosím kliknite na ikonku pre spustenie inštalácie.

Stiahnuť flash player

Dôležité upozornenie:
Po stiahnutí inštalačného súboru, skôr ako ho spustíte zatvorte všetky okná Vášho prehliadača. Ak máte prehliadač Mozilla Firefox, zatvorte aj okno so zoznamom sťahovaných súborov, ak ho máte otvorené.

Po inštalácií sa zmeny prejavia až po zatvorení všetkých okien Vášho prehliadača a opätovnom spustení.

Nebolo ju jednoduché uhádnuť, hoci s jej povolaním sa stretávajú mnohí z nás každú nedeľu. Gabriela Kmošenová je evanjelická farárka, ktorá má oproti jej kolegom z iných cirkví veľkú výhodu v tom, že si môže založiť vlastnú rodinu. A tak sa aj stalo. Jej manžel je takisto farár. Keď však bola mladá a slobodná, zažila po dedinách množstvo humorných situácií. „Raz v noci v pokročilej hodine bol veľký rachot na povale. Vybehnem von, čo sa robí a zistila som, že mi tam veľká časť strechy chýba,“ hovorí sympatická farárka.

Keďže však bola hlboká noc a nikoho nikde, po pomoc sa vybrala do krčmy, kde zohnala množstvo podnapitých pomocníkov. „Doteraz však neviem, čo povedali manželkám, keď došli domov po záverečnej, ale s istotou viem, ako dostať mužov domov z krčmy,“ smeje sa Gabriela, ktorej sme sa spýtali, či verí na zázraky. Mne osobne sa stal boží zázrak, že po štrnástich rokoch manželstva nám pán boh daroval dieťatko,“ teší sa farárka.

Pozrite si poslednú epizódu Inkognita v našom archíve úplne zadarmo!

Ďakujeme za vaše názory

Fotka