Palo mylo vela umyvala: Aký región reprezentuje ľudová rozprávačka Daniela?

Pre správne prehrávanie videí potrebujete mať nainštalovaný Adobe® FLASH PLAYER. Prosím kliknite na ikonku pre spustenie inštalácie.

Stiahnuť flash player

Dôležité upozornenie:
Po stiahnutí inštalačného súboru, skôr ako ho spustíte zatvorte všetky okná Vášho prehliadača. Ak máte prehliadač Mozilla Firefox, zatvorte aj okno so zoznamom sťahovaných súborov, ak ho máte otvorené.

Po inštalácií sa zmeny prejavia až po zatvorení všetkých okien Vášho prehliadača a opätovnom spustení.

Pani Daniela priniesla do najnovšieho Inkognita povolanie, s ktorým sa vskutku nestretávame denno-denne a tiež je neľahké ho spoznať, pokiaľ nie je v adekvátnom kostýme, teda konkrétne v kroji. Momentálne sa môže zdať, že sa tým pádom venuje buď ľudovým tancom alebo ľudovému spevu, no keď vám prezradíme indíciu, s ktorou prišla, možno vám to bude hneď celé jasnejšie. Indícia totiž znela ako mi zobák narástol. Práve vďaka nej došlo k historicky rýchlemu a bleskovému odhaleniu v podaní hádača Jozefa Vajdu, ktorému sa to podarilo bez jediného zaváhania.

Zinkasoval síce načatý, no čerstvý trdelník. „Neochytaný nemám,“ sklamal ho moderátor Vlado Voštinár, keď sa dožadoval výmeny tovaru. Ale späť k našej rýchlo odhalenej ľudovej rozprávačke. Tá sa v Inkognite síce dlho nezohriala, no aspoň nám predviedla, ako také súčasné ľudové rozprávačstvo vyzerá. Jeho námetom je vraj život sám a konkrétne v prípade pani Daniely čerpá z okolia Piešťan, kde Palo mylo vela umyvala. Ako teda vyzerá taký rozprávačský výstup? Pozrite si ho vo videu a zasmejte sa s našimi hádačmi! Inkognito pokračuje opäť vo štvrtok o 21:15 na JOJke a najnovšiu epizódu nájdete v našom archíve zadarmo!

Ďakujeme za vaše názory

Fotka