Známe tváre urobili šľachetný čin: Predajcu časopisu Nota bene prekvapili peknou sumou!

Pre správne prehrávanie videí potrebujete mať nainštalovaný Adobe® FLASH PLAYER. Prosím kliknite na ikonku pre spustenie inštalácie.

Stiahnuť flash player

Dôležité upozornenie:
Po stiahnutí inštalačného súboru, skôr ako ho spustíte zatvorte všetky okná Vášho prehliadača. Ak máte prehliadač Mozilla Firefox, zatvorte aj okno so zoznamom sťahovaných súborov, ak ho máte otvorené.

Po inštalácií sa zmeny prejavia až po zatvorení všetkých okien Vášho prehliadača a opätovnom spustení.

Výhru si rozhodne zaslúžil. Štefan Malacký, alebo jednoducho Pišta, prišiel do Inkognita predstaviť svoje netradičné povolanie pouličného predajcu časopisu Nota Bene, ktorý všetci veľmi dobre poznáme zo slovenských ulíc. Časopis je veľkou pomocou pre sociálne slabších spoluobčanov a ľudí bez domova, ktorí si vďaka výťažku z predaja dokážu slušnou cestou zarobiť na živobytie. Pišta ho na ulici predáva úctyhodných štrnásť rokov. Najčastejšie ho stretnete pri budove Slovenskej akadémie vied neďaleko bratislavskej hlavnej stanice. Keďže náš hosť je skutočný profík a riadi sa etickým kódexom predaja, predajom si dokáže zarobiť celkom slušné peniaze.

Napriek nepriazni osudu sa mohol postaviť na vlastné nohy a na rozdiel od mnohých kolegov dnes nemusí bývať na ulici. Najprv býval v ubytovni, neskôr sa mu dokonca podarilo ísť do prenajatého bytu, kde dnes žije plnohodnotný život. Pišta je tak dôkazom toho, že poctivou a slušnou prácou sa dajú dosiahnuť veľké veci. Vďaka množstvu dobrých ľudí sa mu to neustále darí. Dobrých ľudí však nie je veľa len na ulici, ale aj u nás v Inkognite. Hoci hádači Pištovo povolanie bez problémov uhádli, výhru 100 eur sa mu predsa len rozhodli venovať. Toto milé gesto v hodnote vyše 70 časopisov Nota bene pre Pištu znamenalo veľa.

Inkognito pokračuje opäť vo štvrtok o 21:15 na JOJke!

Ďakujeme za vaše názory

Fotka